Термометри для автоклаву

Термометр для автоклаву

Незважаючи на те, що у наш час надзвичайно великого поширення набули електроні термометри, все ж достатньо активно застосовуються і більш класичні рідинні прилади. Зважаючи на підвищену токсичність ртуті, більшість сучасних виробництв прагнуть використовувати альтернативне обладнання – спиртові технічні термометри. Серед основних причин, якими пояснюється їхня популярність, варто назвати низьку вартість, доступність і простоту у використанні.

Принцип дії рідинних термометрів полягає у зміні об’єму рідини, що міститься у приладі (ртуть чи спирт) при найменшій зміні температури навколишнього середовища. Термометрична рідина займає менший об’єм капіляра у випадку низької температури, а при зростанні температурних показників вона, навпаки, починає розширюватися, піднімаючись вгору.

Чутливість рідинного термометра залежить від різності коефіцієнтів об’ємного розширення термометричної рідини і скла, від об’єму резервуара та діаметру капіляра. Як правило, вона лежить у межах 0,4 – 5 мм/оС, проте для деяких моделей становить аж 100 – 200 мм/оС.

Технічні рідинні скляні термометри застосовуються для вимірювання температур у діапазоні від -30 до 600оС. При монтажі їх часто поміщують у захисну металеву оправу (це робиться задля ізоляції приладу від вимірюваного середовища). З метою зменшення інерційності вимірювання у кільцевий зазор між термометром та стінкою оправи при визначенні температури, яка не перевищує 150оС, заливають машинне масло, а при вимірюванні більш високих температур засипають мідну тирсу. Як і будь-які інші точні прилади, промислові технічні термометри потребують проведення регулярної повірки.

Спиртовий термометр для автоклаву належить до числа доступних, надійних і, найголовніше, дуже простих у використанні контрольно-вимірювальних приладів. Він являє собою прозорий скляний резервуар з припаяним до нього капіляром. Шкала наноситься безпосередньо на товстостінний капіляр або на пластинку, що поєднана із ним. Деякі спиртові термометри мають вбудовану шкалу. Термометрична рідина заповнює весь резервуар і частину капіляра.

Серед переваг, які притаманні даному виду термометра, слід відзначити:

  • Достатньо широкий діапазон вимірюваних температур – від -65оС до +150оС.
  • Точність показників навіть при впливі на прилад несприятливих факторів.
  • Безпеку у використанні, якою не може похизуватися звичайний ртутний термометр.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг