Вплив на людину від Інфрачервоного обігрівача

ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ ВІД ІНФРАЧЕРВОНОГО ОБІГРІВАЧА

  Як впливають інфрачервоні обігрівачі на організм людини?

 А чи правда те, що всі інфрачервоні (ІЧ) обігрівачі шкідливі для людини? Чи можна спати під інфрачервоним обігрівачем? Або: чи можна встановлювати обігрівач в дитячу кімнату? - ці та ще безліч подібних питань задають наші замовники при першому знайомстві. У цій статті я постараюся популярно і доступно дати відповіді на питання: шкода і користь від інфрачервоного обігрівача

  Перед тим, як почати описувати ті чи інші переваги і недоліки застосування інфрачервоних обігрівачів, дам просте роз'яснення, що ж таке інфрачервоне випромінювання або інфрачервоне (променисте) тепло:
«Інфрачервоне випромінювання також називають« тепловим »випромінюванням, так як інфрачервоне випромінювання від нагрітих предметів сприймається шкірою людини як відчуття тепла. При цьому довжини хвиль, що випромінюються тілом, залежать від температури нагрівання: чим вище температура, тим коротша довжина хвилі і вища інтенсивність випромінювання. »- взято з Вікіпедії.

  Іншими словами - інфрачервоне тепло, це тепло від нагрітого предмета. Таким предметом може бути як киплячий чайник, так і нагріта праска. Інфрачервоний обігрівач в робочому стані якраз і є цим розігрітим предметом.

  На що варто звернути увагу при підборі обігрівача!

  Всі інфрачервоні обігрівачі можна розділити на три типи: довгохвильові, середньохвильові і короткохвильові. Довжина хвилі - це один з головних параметрів на який варто звернути увагу при підборі обігрівача. Залежно від довжини хвилі обігрівачі мають свою область застосування і вплив на організм людини. За цим необхідно стежити і не в якому разі не плутати!

Інфрачервоні обігрівачі:

  Сегмент цих обігрівачів призначений для використання в приміщеннях де тривалий час перебувають люди (тварини, рослини). І використовуються як основна система опалення (можна так само використовувати як додатковий нагрів). У висновку МНС України сказано: "Обігрівачі інфрачервоного випромінювання Білюкс ... прізначені для обігріву предметів, приміщень, а такоже людей та тварин променево потоком".

  Особливості довгохвильового обігрівача: Завдяки довгій хвилі, тепло глибше проникає в предмети (людей) і краще його зігріває.
Довжина хвилі: Весь спектр довгохвильового діапазону λ = від 50 до 2000 мкм (температура нагрівання-го елемента менше 300 ° С), а спектр випромінювання самої людини від λ = від 70 до 200. Іншими словами людське тіло є теж своєрідним інфрачервоним обігрівачем.

  Довгохвильові системи опалення сприятливо впливають на підвищення імунітету у дітей, здоров'я літніх людей, поліпшується циркуляція крові, нормалізується тиск у хворих на гіпертонію, сприяють оздоровленню при шкірних захворюваннях. Довгохвильове інфрачервоне тепло безпечно, без шкоди, надає оздоровчу дію на організм людини.

Середньохвильові ІК обігрівачі:

  Призначені для тимчасового нагрівання. Потрібно використовувати в приміщеннях де не тривалий час перебувають люди! Ми рекомендуємо використовувати там, де люди перебувають під обігрівачем не більше 8-ми годин. Наприклад, для опалення робочих місць у великому приміщенні, опалення літніх кафе, обігрів веранди.
Особливості: Завдяки середній довжині хвилі і температурі на поверхні до 600 градусів, середньохвильовий обігрівач дозволяє створити тепловий потік в кілька разів сильніше, ніж від довгохвильового обігрівача. Це зручно в тому випадку, коли потрібно спрямоване тепло.
Довжина хвилі: λ = від 2,5 до 50 мкм (температура нагрівання-го елемента до 600 ° С).

Короткохвильові обігрівачі:

  Використовуються в місцях де люди перебувають короткочасно.

  Наприклад: опалення коридору або сходової клітки. Їх можна так само використовувати для рішення таких задач як розігрів матеріалів, сушка, сніготанення. Ми рекомендуємо використовувати таки обігрівачі для опалення складу (де немає людей), ставити при вході в приміщення як теплову завісу.
Довжина хвилі: λ = від 0,74 до 2,5 мкм (температура нагрівання-го елемента понад 600 ° С)
Подивіться на малюнок:

графічно поділяємо кожну довжину хвилі і показуємо, в якій області знаходиться людина. Як видно, людське тіло потрапляє в довгохвильову область інфрачервоного випромінювання, тому для приміщень де тривалий час перебувають люди, необхідно встановлювати тільки довгохвильові обігрівачі

Підсумок:

  Чим вище температура на поверхні обігрівача, тим коротше хвиля. Якщо хвиля коротка, значить менше часу варто знаходиться під обігрівачем. Знаючи прості істини Ви зможете правильно підібрати і купити інфрачервоний обігрівач, що відповідає Вашому запиту.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг