Який автоклав краще – вогневий чи електричний?

Який автоклав краще – вогневий чи електричний?

Дуже часто вибір автоклаву для домашнього консервування буває ускладнений різноманіттям моделей, представлених на сучасному ринку побутового обладнання. Всі вони відрізняються місткістю, матеріалом, комплектацією, конструкцією кришки і т.п. І все ж найважливішим критерієм при купівлі агрегату для консервування є його принцип роботи. За принципом роботи побутові автоклави поділяються на електричні та вогневі (працюють від зовнішнього джерела тепла). Кожний з них має власні переваги. Так, в електричний автоклав вмонтований ТЕН (твердий електричний нагрівач), що нагріває воду до необхідного температурного показника.

Іншими перевагами електричних установок для консервування є:

• Універсальність. Демонтувавши усі пластикові деталі з електричного автоклаву, його можна використовувати як вогневий. Таким чином, ваш вибір не обмежується лише мережею 220V.

• Автоматичний режим роботи. Електричні автоклави, такі як «Люкс-Е» і «Мега-Е» комплектуються терморегулятором, що програмується на потрібний режим стерилізації і функціонує в автоматичному режимі, запускаючи і припиняючи роботу пристрою. Тобто необхідність у постійному контролі процесу консервування відпадає.

• Збільшений об’єм. Цей критерій виступає перевагою, якщо ви маєте плани використовувати ємкість автоклаву у якості дистилятора.

Місткість електричних автоклавів щонайменше на 3л більше порівняно із вогневими. Вогневі автоклави працюють від будь-якого контролюємого джерела тепла – газової чи електричної плити тощо. Головною перевагою таких побутових автоклавів є їхня ціна. Як правило, вартість вогневого агрегату для домашнього консервування є трохи нижчою, оскільки він не укомплектований терморегулятором, ТЕНом та мережевим дротом. Утім, вогневі автоклави вважаються менш безпечними, а, отже, вимагають постійного контролю під час роботи.

Який різновид автоклаву (газовий чи електричний) обрати – вирішувати вам. Якість стерилізації у них абсолютно однакова, проте тим, хто цінує свій час і бажає придбати дійсно надійний агрегат, доречнішим буде купити електричний автоклав, що відрізняється більшим комфортом у використанні

. У будь-якому разі краще надати перевагу професійним заводським моделям, які пройшли ретельну і всебічну перевірку на герметичність і якість швів. До того ж, усі вони мають фірмові аварійні клапани.