Поради щодо вибору мангала

Поради щодо вибору мангала

  Незалежно від того, якого типу мангала ви віддасте перевагу, пристрій для приготування шашликів повинен мати наступні характеристики:

• Міцність. Дуже важливо, щоб мангал мав досить надійну конструкцію, здатну витримати його багаторазову експлуатацію навіть в складних погодніх умовах.

• Жаростійкість. Оскільки вугілля розпалюються аж до 800оС, метал, з якого виготовлений переносний мангал, може просто розплавитися, не витримавши такої високої температури. З цієї причини при покупці шашличниці особливу увагу варто звернути на якість її матеріалу. Доброю репутацією користуються мангали, виконані з вищих сортів нержавіючої сталі.

• Стійкість. Найчастіше шашлики готують на відкритому повітрі, ставлячи мангал прямо на землю, чия поверхня рідко буває абсолютно рівною. Отже, жаровня не повинна хитатися.

• Низькою теплопровідністю. Після досягнення необхідної температури мангал з нержавійки повинен зберігати її протягом тривалого часу - лише в такому випадку шашлик вийде дійсно вдалим.

Оптимальний розмір мангала

  Габарити легких мобільних мангалів, як правило, не перевищують 60 см, інакше їх буде вельми проблематично транспортувати. Найбільш зручними вважаються мангали шириною близько 30 см, що дозволяє використовувати шампури середньої дині.

  Вибираючи стаціонарний мангал, подбайте про те, щоб його конструкція була обладнана додатковим місцем, де можна буде розпалити вогонь в разі охолодження вугілля, наприклад, висувними «вушками», що розташовуються з боків шашличниці.

  Важливим критерієм є і висота стінок. Відстань між вугіллям і м'ясом не повинно бути менше 15 см, в іншому випадку шашлик швидко підгорить. Однак поміщати шампури занадто далеко від палива також не слід, щоб процес приготування шашлику не затягувався. Оптимальна висота стінок жаровні - 20-25 см.

  Що стосується товщини стінок мангала, то 3 мм буде цілком достатньо для того щоб цей агрегат прослужив вам вірою і правдою близько 15 років. Пам'ятайте: чим тонше сталь, тим швидше тепло йде з шашличниці, а її стінки можуть запросто деформуватися.

  Переносні мангали продаються в магазині в розібраному вигляді, тому не забудьте попередньо перевірити наявність всіх комплектуючих. Краще вибирати ті моделі, які складаються з мінімуму деталей і легко поміщаються в невеликі футляри або автомобільний багажник.